Hipertermia

Czym jest hipertermia?

Hipertermia jest rozumiana tutaj jako postępowanie medyczne polegające na ogrzewaniu określonych organów lub całego organizmu za pomocą egzogennych źródeł ciepła zdolnych do przełamania naturalnej termoregulacji pacjenta. Badania naukowe wykazały cały szereg możliwych do osiągnięcia efektów: bezpośrednie i selektywne uszkadzanie tkanki nowotworów, blokowanie mechanizmów naprawy DNA uszkodzonego radio- lub chemioterapią, pobudzanie odpowiedzi immunologicznej organizmu, wzmocnienie hematopoezy i produkcji neutrofilów, wzmożenie adhezyjności leukocytów, które to efekty zwiększają skuteczność leczenia ok kilku, do kilkudziesięciu procent.

Poza nielicznymi procedurami takim jak np. HIPEC, hipertermia, jako metoda leczenia nowotworów, charakteryzuje się niezwykle niską toksycznością – nie pozostawia w organizmie żadnych substancji chemicznych i nie jest promieniotwórcza. Jej dodanie do protokołów leczenia onkologicznego nie zwiększa zatem ryzyka skutków ubocznych, lub zwiększa je bardzo nieznacznie.

Bardziej szczegółowe informacje są zawarte na naszej stronie NAUKA I BADANIA  a wybór konkretnych publikacji i literatury fachowej na temat hipertermii znajduje się dziale LITERATURA

Aparat Celsius TCS wykorzystuje technologię zwaną pojemnościową (ang. capacitive). Nazwa ta związana jest z faktem, iż ciało pacjenta, a dokładniej mówiąc jego tkanki, pełni rolę swoistego opornika (ang. capacitor) w stosunku do pola elektromagnetycznego wzbudzanego pomiędzy dwoma aktywnymi elektodrami.

ilustracja poglądowa metody pojemnościowej

HT Systems

ul. Belgradzka 5
02-793 Warszawa

+48 22 300 91 85

info@htsystems.com.pl

HT SYSTEMS - dystrybutor/distribution

Godziny pracy biura:

Poniedziałek - piątek
od 8:00 do 18:00